Zabudnite na plesne

Plesne sú mimoriadne húževnaté huby, väčšinou majú hnedú až čiernu farbu. Ohrozujú zdravie (oslabujú imunitný systém a spôsobujú alergie) a majú nepríjemný zápach. Narúšajú integritu omietok a farieb, čím znižujú ich životnosť. Na stenách vytvárajú nepekné fľaky. Prenikajú hlboko do substrátu, sú výborne geneticky vybavené a dokážu stráviť takmer všetko. Ich potravou je prach, špina ale aj niektoré zložky povrchových úprav.

V našom sortimente máme osvedčený protiplesňový systém. Tento komplexný, 3-zložkový systém zaručí dlhodobú ochranu voči plesniam a riasam. Všetky komponenty sú riediteľné vodou a takmer bez zápachu. Pri sanácii fasád poskytujeme jedinečnú extra záruku 5 rokov na odolnosť voči plesniam. Ako to funguje?

Ako funguje náš protiplesňový systém?

 • Likvidácia plesní –  Na miesta napadnuté plesňou nanesieme likvidátor plesní PENAD R. Po 12-tich hodinách je možné bezpečne, bez rizika ďalšieho šírenia plesní, začať s čistením povrchu.
 • Vyčistenie povrchu – Mŕtve plesne sa zmyjú vodou. Ak na povrchu ostávajú zbytky plesní, doporučuje sa povrch “vybieliť” chemickými prípravkami a až potom začať umývať.
 • Oprava stavebných vád, vád spôsobených plesňami a vlhkosťou (odlupujúce sa časti).
 • Penetrácia podkladu – Na suchý, čistý a pevný povrch sa nanesie penetračný náter PENAD H s dlhodobo pôsobiacimi prísadami proti plesniam.
 • Natretie fasády – Po zaschnutí penetračného náteru aplikujeme protiplesňový náter ACTIN THERMO SAN.
 • Odstránenie príčin vzniku plesní, prevencia – Odstránime možné príčiny rastu plesní a rias ako napr. vetvy stromov v blízkosti fasád. Keď sa odstránia iba symptómy napadnutia a nie príčiny, jedná sa spravidla len o dočasnú nápravu!

Ako pracujeme?

 • 1. Vyžiadanie cenovej ponuky

  Vyplnením jednoduchého formulára si vyžiadate cenovú ponuku na ostránenie plesní, kde nám popíšete požadovaný rozsah služieb.

 • 2. Obhliadka objektu

  Naši odborníci navštívia objekt, aby získali všetky potrebné informácie o aktuálnom stave. Na základe týchto informácií vytvoria rozsah služieb, ktoré je potrebné vykonať na kompletné odstránenie a prevenciu pred vznikom plesní.

 • 3. Vypracovanie a zaslanie cenovej ponuky

  Na základe informácií získaných počas obhliadky objektu pre vás vypracujeme cenovú ponuku rešpektujúcu vaše požiadavky a aktuálny stav. Cenovú ponuku vám následne zašleme na schválenie.

 • 4. Realizácia ostránenia plesní aplikácie protiplesňového systému

  Po schválení cenovej ponuky nasleduje samotná realizácia projektu na profesionálnej úrovni. Náš profesionálny tím vykoná všetky činnosti na vysokej úrovni.

 • 5. Záručný a pozáručný servis

  Naša práca nekončí realizáciou projektu. Našim klientom poskytujeme kompletný záručný aj pozáručný servis, ktorý zahŕňa odstránenie prípadných nedostatkov.

KEISH Odstraňovanie plesní - Protiplesňový systém
KEISH Odstraňovanie plesní - Protiplesňový systém