Čistá fasáda bez plesní, nečistôt a poškodení

Bytové domy a administratívne budovy sú náročné na čistenie a obnovu fasády. Tieto činnosti je možné kvôli výške budovy vykonávať iba pomocou plošín a horolezeckej techniky. Náš tím má všetky potrebné skúsenosti a vybavenie na odborné čistenie a obnovu fasád vo výškach. Vďaka profesionálnemu prístupu zbavíme budovu všetkých nečistôt a poškodení. V prípade záujmu aplikujeme náš protiplesňový systém s 5-ročnou zárukou.

Maľovanie a renovácia fasády

Fasády bytových domov sú neustále vystavované UV žiareniu, nepriaznivým poveternostným a prírodným vplyvom. Farby používané na povrchu fasády majú životnosť 12 – 15 rokov. Po tejto dobe prestávajú plniť svoju funkciu, čím vzniká zvýšené riziko poškodenia fasády. Vplyvom opotrebenia vznikajú najmä na zateplených objektoch mikropraskliny, ktoré prepúšťajú vlhkosť. Zvýšená prítomnosť vody môže spôsobiť nenávratné poškodenie celého zateplovacieho systému.

Naša spoločnosť poskytuje komplexnú starostlivosť o fasády bytových domov. Po odstránení plesní a iných nečistôt sa postaráme o profesionálnu renováciu fasády. Opravíme drobné praskliny a iné mechanické poškodenia. Následne na fasádu nanesieme kvalitnú fasádnu farbu, ktorá obnoví vzhľad, zabezpečí správnu funkčnosť zateplovacieho systému a predĺži životnosť budovy.

Okrem čistenia a obnovy fasád zabezpečujeme aj opravu a sanáciu komínov a natieranie striech.

Protiplesňový systém na fasády

Plesne sú mimoriadne húževnaté huby, väčšinou majú hnedú až čiernu farbu. Ohrozujú zdravie (oslabujú imunitný systém a spôsobujú alergie) a majú nepríjemný zápach. Narúšajú integritu omietok a farieb, čím znižujú ich životnosť. Na stenách vytvárajú nepekné fľaky. Prenikajú hlboko do substrátu, sú výborne geneticky vybavené a dokážu stráviť takmer všetko. Ich potravou je prach, špina ale aj niektoré zložky povrchových úprav.

V našom sortimente máme osvedčený protiplesňový systém. Tento komplexný, 3-zložkový systém zaručí dlhodobú ochranu voči plesniam a riasam. Všetky komponenty sú riediteľné vodou a takmer bez zápachu. Pri sanácii fasád poskytujeme jedinečnú extra záruku 5 rokov na odolnosť voči plesniam. Ako to funguje?

Ako funguje náš protiplesňový systém?

 • Likvidácia plesní –  Na miesta napadnuté plesňou nanesieme likvidátor plesní PENAD R. Po 12-tich hodinách je možné bezpečne, bez rizika ďalšieho šírenia plesní, začať s čistením povrchu.
 • Vyčistenie povrchu – Mŕtve plesne sa zmyjú vodou. Ak na povrchu ostávajú zbytky plesní, doporučuje sa povrch “vybieliť” chemickými prípravkami a až potom začať umývať.
 • Oprava stavebných vád, vád spôsobených plesňami a vlhkosťou (odlupujúce sa časti).
 • Penetrácia podkladu – Na suchý, čistý a pevný povrch sa nanesie penetračný náter PENAD H s dlhodobo pôsobiacimi prísadami proti plesniam.
 • Natretie fasády – Po zaschnutí penetračného náteru aplikujeme protiplesňový náter ACTIN THERMO SAN.
 • Odstránenie príčin vzniku plesní, prevencia – Odstránime možné príčiny rastu plesní a rias ako napr. vetvy stromov v blízkosti fasád. Keď sa odstránia iba symptómy napadnutia a nie príčiny, jedná sa spravidla len o dočasnú nápravu!

Ako pracujeme?

 • 1. Vyžiadanie cenovej ponuky

  Vyplnením jednoduchého formulára si vyžiadate cenovú ponuku na očisteniefasády budovy, kde nám popíšete požadovaný rozsah služieb.

 • 2. Obhliadka objektu

  Naši odborníci navštívia objekt, aby získali všetky potrebné informácie o aktuálnom stave fasády budovy. Na základe týchto informácií vytvoria rozsah odporúčaných služieb, ktoré je potrebné na objekte vykonať.

 • 3. Vypracovanie a zaslanie cenovej ponuky

  Na základe informácií získaných počas obhliadky objektu pre vás vypracujeme cenovú ponuku rešpektujúcu vaše požiadavky a aktuálny stav. Cenovú ponuku vám následne zašleme na schválenie.

 • 4. Realizácia služieb

  Po schválení cenovej ponuky nasleduje samotná realizácia projektu na profesionálnej úrovni. Náš tím vykoná všetky činnosti potrebné pre predĺženiu životnosti fasády.

 • 5. Záručný a pozáručný servis

  Naša práca nekončí vyčistením a natretím vonkajších plôch budovy. Našim klientom poskytujeme kompletný záručný aj pozáručný servis, ktorý zahŕňa odstránenie prípadných nedostatkov.

Naše referencie

Obnova fasády - bytový dom - Zvolen
Obnova fasády - protiplesňový náter - AB Domino Daňový úrad - Žilina - verejná súťaž
Čistenie fasády pomocou fungicídov a vysokotlakovým čističom - Lučenec Rúbanisko 3
Odstránenie plesní z fasády – Liptovský Hrádok, Vyšné Fabriky
Umytie fasády, Protiplesňový náter, Zvolen – Záhonok